Napisane przez: budowlane | Listopad 6, 2007

Pływające domy – Hausbot

Pływające restauracje czy domy cieszą się coraz większą popularnością co potwierdza coraz większa liczba zamówień takich jednostek w stoczni Gdańskiej.

Posiadanie własnego domu pływającego oraz spędzenie w nim wakacji czy wolnego weekendu pływając po wodach Polski a nawet stałe mieszkanie na nim jest marzeniem wielu osób. Szerokość pływających domów jest dostosowana do europejskich śluz zatem podróżować można prawie bez ograniczeń.

Pływające domy odróżniają się od domów na wodzie formą i niekiedy samą konstrukcją. Pływające domy zazwyczaj mają formę statku lub barki. Zarówno domy na wodzie jak i te pływające mogą się okazać bardzo konkurencyjną formą budownictwa polskiego jednak na drodze ku jej rozkwitowi może być bardzo niska świadomość architektoniczna społeczeństwa.

Póki co wspaniałe obiekty mieszkalne usytuowane na wodzie możemy podziwiać w Wenecji i Amsterdamie. Setki hoteli na wodzie i restauracji to wspaniały przykład możliwości budowlanych w dzisiejszym świecie. Budownictwo wodne ma swoją przyszłość – mam nadzieję, że również w Polsce.

pływający dom

Część hausbotów nie posiada silnika i jest zazwyczaj przycumowana do nabrzeży. Na naszym kontynencie pływające domy są najbardziej rozpowszechnione w Amsterdamie, gdzie ponad 2,5 tyś rodzin mieszka właśnie w taki sposób.

pływający dom

pływające domy

Firma budowlana AquaDomi w swojej ofercie posiada wiele projektów gotowych domów a nawet pływających osiedli. Dla osób które lubią naturę osiedla te wyposażone są w oazy zieleni, ogrody oraz place zabaw dla dzieci. Osiedla tego typu zbudowane są na wspólnych pontonach, a poszczególne zgrupowania domów oddzielone są oazami zieleni.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: